Mladá rozhněvaná stehna

Málokdy se myšlenka začít kouřit crack objevuje tak často, jako uprostřed hodiny jógy. Tuším, že nebudu jediná, kdo v potu tváře prochází sérií vnitřních válek. V každém případě ale považuju ty, kteří se od začátku do konce lekce usmívají, za krajně podezřelý. Nepřipadá mi od věci je pro bezpečí nás všech odvézt někam do karantény a tam je pod zámkem pozorovat. Konspirační teorie tvrdí, že mimozemšťané mají už dlouho své špehy mezi námi a já mám několik horkých tipů, o koho by se mohlo jednat.

Lektor říká, že je to kvůli tomu, že se při různých pozicích uvolňují emoce nahromaděné v těle. A že “ve stehnech se ukládá hněv.” V mých stehnech je hafo hněvu. Jsem mladá žena s rozhněvanými stehny. Instruktor trvá na tom, že se máme usmívat. Nemůžu sloužit. Veškerou svou zbylou energií hypnotizuju svěrače, abych si dokázala neprdnout, takže zapojení dalšího svalu nemůžu riskovat.Takže dál držím vážný výraz, zatímco moje stehna touží po krví všech, co se v pozici bojovníka usmívají, jako by se nechumelilo. A instrukce typu “zhluboka se nadechněte do pravého palce” tomu kolikrát vůbec nepomáhají.

How-To-Do-The-Warrior-II-Pose

Je čím dál míň situací, kdy není mysl rozptylovaná a má možnost se obrátit dovnitř. Občas mě šokuje, jak těžký je nic nedělat a jenom být.(Ok, o něco lehčí, než něco dělat, nebo předstírat, že něco dělám, ale pořád poměrně náročný.)

Dneska jsem šla na oběd a zapomněla si vzít nějaký entertainment. Neměla jsem se sebou počítač, mobil ani knížku. Uvězněná v restauraci, kde jediný zdroj povyražení tvořila moje vlastní hlava. Byli tam sice i nějací lidé, ty jsem ale neviděla, protože jsem si zapomněla i brýle. Jdouc z jógy, nevzala jsem si ani cíga, aby se na mě duchovní lidé nedívali skrz prsty, takže ani obláček kouře nemohl sloužit k rozptýlení.Takže jsem tam jen seděla, čekala na jídlo, bez mobilu před ksichtem, a koukala se kolem sebe. Jako nějakej úchyl. Po chvíli jsem, s pocitem vítězství, našla v kabelce smlouvu od Vodafonu, a tu zbytek oběda vděčně studovala-během čehož mi došlo, že jsem to měla udělat předtím, než jsem ji podepsala. Ukázalo se, že zase tak výhodná není.

Kombinace fyzických a meditačních cvičení obrací pozornost od vnějších rozptýlení dovnitř. Aby v sobě člověk našel mentální ekvivalent tý posraný smlouvy od Vodafonu.

Vtipná věc na józe je, kolik různých emocí dokáže vytvořit jenom jistým postavením těla. Většinou to bývají muži, co mi dokážou vehnat slzy do očí.Při józe stačí udělat správně záklon. (Na druhou stranu, špatně udělanej záklon taky dokáže divy; jóga poskytuje bohaté menu různých bolestí, od té subtilní, éterické, po velmi hmatatelnou, doprovázenou zvukem trhajících se ham-stringů). Utrpení se taví, proměňuje a odchází.

Při následující sekvenci prožívám mír. Hodina skončila, ležíme ve finální pozici mrtvoly a odpočíváme. Hněv se ztratil. Pojímám podezření, že jsem možná nepozorovaně dosáhla osvícení.

Flickr-Enlightenment-h.kppdelaney-e1335714634672.jpg

Přichází instrukce: “Dejte si dlaně před obličej, představte si, že v nich držíte zrcadlo a usmějte se do nich.” A já si říkám, ok, řekli jste si o to.

A uvolňuju svěrače.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s